Kenan Doğulu Antik Tiyatro’da

Kenan Doğulu “İhtimaller Projesiyle”

Bodrum Antik Tiyatro’da…

Haber: Erol Ünal

“İhtimaller Caz Projesi” ile hit parçalarından oluşan bir seçkiyi caz müziğiyle bambaşka boyutlara taşıyan Kenan Doğulu Bodrum Caz Festivalinde 4 Eylül 2018 Salı günü saat : 22.00‘de Bodrum Antik Tiyatroda sahne alacak.

Antik Tiyatro’da gerçekleşecek olan Kenan Doğulu İhtimaller Projesi konseri ile festivalin Pop&Caz temasının altı çiziliyor. 1993 yılından beri Türkiye’nin en başarılı Pop sanatçılarından biri olan Kenan Doğulu, Caz müzisyeni olan babasının izlerini takip ederek bestelerini caz ile yorumladığı İhtimaller Projesi ile karşımıza çıkıyor.

İlk albümünü 1993’de çıkaran Kenan Doğulu yıllar boyunca “Yaparım Bilirsin”, “Kurşun Adres Sormaz Ki”, “Çakkıdı”, “Aşk İle Yap” ve “Tencere Kapak” gibi sayısız hitlere imza atarken Türk popüler müziğinin ayrılmaz bir parçası oldu.

“İhtimaller” albümü ise sanatçının yıllar içerisinde müzikseverlere sunduğu birçok hit parçasının Ercüment Orkut, Can Çankaya ve Bulut Gülen tarafından caz müzik formlarında yeniden düzenlenmesinden oluşuyor.

Usta popçu Kenan Doğulu her zaman caza yakın duran, caz müzisyenleri ile birlikte çalışan bir müzisyen. Kenan Doğulu’yu bir de bu projede dinleyelim. Bir “ihtimal” caz ile devam eder… diyoruz.

Kenan Doğulu İhtimaller Projesinde; Erüment Orkut , Can Çankaya (Piyano), Ozan Musluoğlu (Kontrabas/Bass), Mehmet İkiz , Ferit Odman (Davul), Şenova Ülker (Trompet), Burak Dursun (Trombon), Engin Recepoğulları (Saksofon), Sibel Gürsoy, Tuğba Önal (Vokal) olarak görev alıyorlar.

KENAN DOĞULU

Kenan Doğulu beş yaşında konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girmiş, altı sene piyano bölümü sonrasında gitar bölümüne geçmiştir. Bu esnada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürmüştür. Sanatçının ilk albümü 1993’de “Yaparım Bilirsin” piyasaya çıkmıştır. O yıl verdiği 93 konserle Türkiye çapında ciddi bir rakama ulaşan Kenan Doğulu‘nun, ikinci albümü “Sımsıkı Sıkı Sıkı”yı 1994’de piyasaya sürülmüş ve bir yıl içinde 175 performansla ulaşılması güç bir başarı kazanmıştır. O günden bu güne birçok başarılı çalışmaya imza atan Doğulu’nun “Vay Be” albümü 2018’de piyasaya çıkmıştır.

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.