İclal Erentürk Güçsav’ın Sergisi Eva Sanat’ta

İclal Erentürk Güçsav

“Ekinoks/Bahar Doku’nuşları”

Haber: Erol Ünal

İclal Erentürk GüçsavEkinoks/Bahar Doku’nuşları” Resim Sergisi 13 Nisan Cumartesi günü saat: 17.00‘de Şaşkınbakkal Eva Sanat Galerisi‘nde açılacak. Sergi 26 Nisan’a kadar görülebilir.

İclal Erentürk Güçsav 1969’da İstanbul`da doğdu. 1989 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne girdi. Prof. Özer Kabaş Atölyesi`nde öğrenimini sürdürdü. 1992’de Prof. Kemal Bilensoy Fresk Atölyesi`ne devam etti. 1993’de Prof. Asım İşler Gravür Atölyesi`nde çalışmalarını sürdürdü. 1994’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Prof. Özer Kabaş Atölyesi`nden mezun oldu. Hatta o yıl ilki gerçekleştirilen “Sakıp Sabancı Sanat Ödülü”nünde sahibi oldu.

Sanatçı, uzun bir süredir şiirle uğraşmaktadır. Bu dalda Eskişehir 1. Uluslararası Yunus Emre Şiir Yarışması`nda “Mansiyon” kazanmıştır.1994-1996 yılları arasında Yeni Günaydın Gazetesi, Kültür ve Sanat Sayfa Yönetmenliği yapmış, bu alanda pek çok röportaj, söyleşi, haber ve dizi yazılara imzasını atmıştır. 1996-1997 sezonnda 95.3 Radyo Foreks`te “Sanat Çekmecesi” ve “Kitaba Dair” adlı programların yapımcılık ve sunuculuğunu üstlenmiş ve ilginç bir bakış açısıyla dinleyicisine ulaşmıştır.

Halen resim çalışmalarını sürdüren sanatçı, “Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği`nin (UPSD) (A+a)`nın bir üyesidir.

Eva Sanat Galerisi

Adres : Şaşkınbakkal Mah. Küçükağa Sk. Ağa Apt. No: 4/7 Kadıköy/İstanbul

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.