Esin Erk Mashaki’nin “Işıltılar” Sergisi

Esin Erk Mashaki’nin “Işıltılar” Sergisi

Haber : Erol Ünal

Esin Erk Mashaki “Işıltılar” Pastel ve Yağlı Boya Resim Sergisi ; Beşiktaş Deniz Müzesi’nde 8 Nisan Pazar Saat 17:00’de açılıyor. Sergi İstanbul Deniz Müzesi Çaka Bey Salonunda 15 Nisan‘a kadar Pazartesi günleri hariç; hafta içi 09:00 – 17:00, hafta sonu 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Esin Erk Mashaki 1953’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Çamlıca Kız Lisesinde okudu. 1977’de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. 30 yıl diş hekimliği yaptıktan sonra 2007’de emekli oldu. Emeklilikten sonra Feneryolu Pratik Kız Sanat Okulunda Resim Bölümünde 4 yıl farklı dallarda çalıştı. 2012’den beri Kadıköy Seven Sanat Galerisinde Ressam Cevat Soleimanpour ile resim çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçı İstanbul Kadın Ressamlar Derneği üyesidir.

Esin Erk Mashaki 2010’da Kadıköy Merkez Sanat Galerisinde, 2011’de Çorum Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Sanat Galerisinde, 2013’de Kadir Has Üniversitesinde ve Şirket-i Hayriye Sanat Galerisinde, 2014’de Caddebostan Kültür Merkezinde ve Seven Sanat Galerisinde Karma Sergilere katıldı. 2014’de Moda Deniz Klübü Sanat Galerisinde “Hayallerime Yolcluk” adlı kişisel Resim sergisini açtı.

Beşiktaş Deniz Müzesinde açılacak “Işıltılar” Pastel ve Yağlı Boya Resim Sergisi sanatçının kişisel ikinci sergisidir.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.