Esin Çolpan & Gönül Yakut Gümüşlük’te

Esin Çolpan &Gönül Yakut

Resim Sergisi Gümüşlük’te

Haber : Erol Ünal

Esin Çolpan ile Gönül Yakut “Resim Sergisi” 6 Ağustos Pazartesi ssat: 19.00’da ; Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi’nde açılacak. Sergi 12 Ağustos‘a kadar görülebilir.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi her yıl birçok değişik sergiye ev sahipliği yapıyor. Bodrum ve Gümüşlük’teki sanatseverler Gümüşlük‘ün merkezinde bulunan bu sergileri ilgi ile takip ediyorlar.

ESİN ÇOLPAN

Esin Çolpan Teletar, renklerin ve boyaların büyüsüne çocuk yaşlarda kendini kaptırmış. Bir süre Nazmi Metin Resim Atölyesi (Namra)’da resim üzerine çalıştı. 2010 yılından bu yana çalışmalarına Bodrum’daki atölyesinde devam eden Esin Çolpan, bugüne kadar resimle ilgili bir çok eğitim aldı.

Sanatın her dalına ilgi duyan Esin Colpan ; yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere bir çok kişisel ve karma sergiye katıldı.

GÖNÜL YAKUT

Gönül Yakut Yılmazkan , 1957’de İstanbulda doğudu. Moda Kız Sanat Okulu’nda eğitimimi yaptı. Küçük yaşlardan beri resime ve sanata olan ilgisini ileriki yıllarda profesyonel olarak devam etmek adına ilk sergisini AKM’de seramik ve resim çalışmaları ile açtı. Daha sonra suluboya çalışmalarımdan oluşan ikinci sergisini VeniVidi Göz Sağlığı Merkezi’nin sanat galerisinde gerçekleştirdi. Daha sonraki sergilerini ise; Taksim Mali Müşavirler galerisi’nde, Gümüşlük Sanat Galerisi’nde gerçekleşti.  Turgutreis Ressamlar Sokağı’nda faaliyetlerini devam etti..

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.