Ender Güzey “İstanbul & Vienna Forever”

Ender Güzey “İstanbul&Vienna Forever” Fotoğraf Sergisi

Haber: Erol Ünal

  • 13 Şubat’ta Avusturya Konsolosluğu’nda açılacak sergi için mutlaka LCV yaptırmak gerekiyor.

Ender Güzey “İstanbul & Vienna Forever” fotoğraf sergisi 13 Şubatta Avusturya Konsolosluğu‘nda açılacak. Sergide Viyana ile İstanbul – tarihte ve ötesinde yolları pek çok kez kesişen bu iki şehre dair izlenimlerden esinlenmeler yer alıyor.

Köybaşı Cad. No:46 Yeniköy adresindeki Avusturya Kültür Ofisi’ndeki Ender Güzey’in “İstanbul & Vienna Forever” başlıklı sergisinde Viyana’dan ve İstanbul’dan motifler perdede ve şeffaf materyallerle birbiri üstüne yansıtılarak birleştiriliyor.

Ressam ve heykeltıraş Ender Güzey, St. Georg Avusturya Lisesi’nde okumuş ve ARThill Bodrum’un kurucusudur. Ressam ve heykeltıraş Ender Güzey’in 45 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde yaptığı sanat eserlerinin yer aldığı ve boynuzlar üzerine kurulu sanat müzesi “ARThill” 10 Temmuz 2016’dan beri birçok etkinlikle faaliyetini sürdürüyor. ARThill; Güzey’in tasarladığı sıra dışı mimarisi, sergi salonu, atölyesi ve heykel parkı ile sanatçının “Bütünsel Sanat” anlayışını yansıtıyor.

Ender Güzey

Ender Güzey 1951’de İstanbulda doğdu. Münih Güzel Sanatlar Akademisi’nde Prof. Mac Zimmermann atölyesinde resim ve heykel öğrenimi gördü. Master Öğrenci olarak “Üstün Sanatsal Başarı” ile Yüksek Lisansını tamamladı. Münih Güzel Sanatlar Akademisinde Prof. Mac Zimmermann’ın asistanı olarak görevlendirildi. Mönchengladbach VHS’de Güzel Sanatlar ve Yaratıcılık Bölüm Başkanlığı ve Doçentlik görevine getirildi. Münih Ammersee’de, atölyesinde özgün çalışmalar yaptı ve Kunst-Galerie Herrsching Sanat Galerisini kurdu ve yönetti. ÇağdaşSanatın Uuslararası isimleri ile sergiler gerçekleştirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Performans dersleri verdi. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Büyükada‘da Kuruluşuna destek oldu ve aynı fakültede ders verdi. USA Montana Üniversitesi performans, obje dersleri verdi. Ateş’ten Doğan isimli bir sene süren ABD sergi turnesi gerçekleştirdi. Muğla Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeliği yaptı. Çalışmalarını Münih, İstanbul ve Bodrumdaki atölyelerinde sürdürmektedir.

Ender Güzey‘in katılacağı açılış Eylem Gülter‘in bir dans performansı ile gerçekleştirelecektir. Ender Güzey “İstanbul & Vienna Forever” Sergisi 13 Şubat – 9 Mart tarihleri arasında Avusturya Konsolosluğu‘nda görülebilir.

Önemli Not: Davetiye listesine alınmak üzere aşağıdaki link üzerinden kayıt olmanız gerekiyor.

Kayıt için TIKLAYINIZ

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.