Bodrum Dans Kulübü “Şampiyon”lukla Döndü

Bodrum Dans Kulübü

Belarus’tan “Şampiyon”lukla Döndü

Haber: Erol Ünal

Bodrum Dans Kulübü yurtdışı tanıtım ekibi 18 dansçı ile Belarus’ta düzenlenen “VI International Festival-Contest of Arts “Christmas Fireworks of Talents winter 2019” Festivalinden birincilik ödülü ile yurda döndü. Belarus’un Vitebsk şehrinde düzenlenen yarışmaya farklı ülkelerden ve farklı yaş gruplarından 59 grup katıldı. Bodrum Dans Kulübü yurtdışı tanıtım ekibinin TEKE Yöresi ve ARTVİN Yöresi ile katıldığı yarışmalar, akşam saatlerine kadar devam etti.

Kulüp başkanı Fatih Özvezneci: “2006 yılında kurulan, 13 yıl içerisinde iki kez Avrupa ikincilik ödülü kazanan Bodrum Dans Kulübü yurtdışı tanıtım ekibiniz bu yıl Belarus’ta düzenlenen Vitebsk festivaline katılmaya karar verdikten sonra iki ayda çalışmalarımızı tamamladık. Şehirler arası yolculuk için kiraladığımız otobüs hariç tüm masrafları ekibimizin oyuncuları kendileri karşıladılar. Bodrum’u yurt dışında tanıtmak adına yaptıkları bu özverili çalışmalarından dolayı oyuncularımızı ve eğitmenlerini ayrı ayrı tebrik ediyor, Bodrum’u yurt dışında tanıtmak için yaptığımız çalışmaları destekleyen değerli sponsorlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

BODRUM DANS KULÜBÜ

Bodrum Dans Kulübü Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi, Gençlik, Spor, Kültür ve Sanat alanlarında ulusal veya uluslararası boyutta eğitim seminerleri, organizasyonlar, etkinlikler, geziler, yarışmalar ve gösterilerin yanı sıra Bodrum turizmini canlandırmak için festivaller düzenleyen bir Sivil Toplum Kuruluşudur. 2000 yılında Bodrum Belediyesi’nin koridorlarında çalışmalarına başlayan ve yedi yıl boyunca Bodrum Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bodrum Dans Kulübü, 2006 yılında resmi kulüp statüsü alarak çalışmalarına kulüp çatısı altında devam etmiştir. 2015 yılında Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi’nin Bodrum girişindeki modern hizmet binasını hizmete açmış, 122 gönüllü ve maaşlı çalışanı ile bugüne kadar 5460 sporcu yetiştirmiştir.

YURTDIŞI TANITIM EKİBİ

Türkiye’nin ilk “Yurt Dışı Tanıtım Ekibi” Bodrum Dans Kulübü halk oyunları bölümü tarafından kurulmuştur. 40 kişiden oluşan ekip, Avrupa’nın en büyük karnavalları arasında yer alan Avusturya Fasching Karnavalında 84 grup arasında Avrupa İkincilik Ödülünü Türkiye’ye kazandıran ilk Türk ekibi olma ünvanını elde etmiştir. Sonrasında Polonya’da da Avrupa ikincilik ödülü alan ekip bir çok ülkede başarılı tanıtım gösterileri gerçekleştirmiştir.

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.