Şule Kükrer’in Barışa Yelken Sergisi

Şule Kükrer’in Barışa Yelken Sergisi Açıldı

Haber: Erol Ünal

Dört kadın yelkencinin “Doğu Akdeniz-Kıbrıs Barış Seyri“ndeki fotoğraflarından oluşan Şule Kükrer’den “Barışa Yelken” adlı fotoğraf sergisi Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi (Trafo)’da ziyarete açıldı. “Barışa Yelken” fotoğraf sergisinin açılışına kalabalık bir sanatsever izleyicisi katıldı. Sergiden elde edilecek gelirlerin Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi.

Neşe Hasipek, Ceyda Güleçyüz, Şule Kükrer ve Ferda Volkan‘dan oluşan “Tutkumm” Ekibi dünyaya barış mesajı vermek için 19 Mayıs‘ta Bodrum’dan “Doğu Akdeniz – Kıbrıs Barış Seyri” için “Tutkum” adlı 13 metrelik yelkenli tekneleriyle yola çıkmış, yaklaşık 1400 millik yolculuklarını 1 Temmuz‘da Bodrum Marina‘da tamamlamıştı. 44 günü bulan seyir boyunca ekip üyelerinden Şule Kükrer tarafından çekilen fotoğraflar “Barışa Yelken” adlı sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ekip olarak paylaştıkları güzel anıların ve hatta zaman zaman yaşadıkları zorlukların da fotoğraflarla anlatıldığı sergide yaklaşık olarak 45 fotoğraf yer alıyor.

Sergi hakkında bilgi veren Şule Kükrer, sergideki fotoğrafların, seyrin görsel belleğini oluşturduğunu ifade ederek, denizciliğin kendine has bir yaşam tarzına bir ritüele sahip olduğuna vurgu yapıyor. Ve “Bu yolculuğun bazı karelerini belgeleyerek geleceğe taşımak da “Deniz Tutkusu Seyirde’ projesinin bir parçası… Bu projenin “görsel ve sözel” belleğini oluşturmayı, ekip içindeki misyonum olarak görüyorum. Ben elli yaşımı aştığım yaşantımın bu döneminde peşinden koşulması gereken şeylerin; “ışık ve rüzgar” olduğu düşüncesindeyim. Bu sergide unutmak istemediğim anları dondurmak, paylaşmak ve paylaşarak çoğaltmak istedim.” diyor

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.