4 Ağustos 2018 Festival’de bugün

4 Ağustos 2018 Cumartesi

Festival’de bugün

Haber : Erol Ünal

14. Bodrum Müzik Festivali’nin açılışı; 4 Ağustos Cumartesi günü 20:30’da D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesi’nde Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Lauren Fagan & Murat Karahan Opera Gala Konseri ile yapılıyor.

Lauren Fagan

LAUREN FAGAN (SOPRANO)

Konserlerindeki heyecan verici performansıyla izleyicilerinin kalbinde taht kuran Avusturalyalı genç soprano Fagan, Covent Garden Jette Parker Genç Sanatçılar Programını tamamladıktan hemen sonra, Covent Garden’da sahnelenen Maskeli Balo’da Oscar, Aşk İksiri’nde Giannetta’yı, ayrıca Verbier Festivali’nde Donna Anna’yı oldukça başarılı bir biçimde seslendirdi. Müzik eleştirmenleri, BBC Proms’ta da yer alan sanatçıyı “yorumuna samimiyet ve heyecan getiren zengin ve dramatik bir ses” olarak nitelendiriyor.

Murat Karahan

MURAT KARAHAN (TENOR)

Dünyanın pek çok ülkesinde ayakta alkışlanan konserlere imza atan tenor Murat Karahan, ünlü Bolşoy Tiyatrosu’nda başrol söylemiş nadir sanatçılarımızdan biri. 2015’te Bolşoy Tiyatrosu’nda La bohème’de Rodolfo ve La Traviata’da Alfredo rollerinin ardından Carmen’deki Don Jose rolünün olağanüstü yorumuyla izleyicilerinin kalbinde taht kuran sanatçı, Manon Lescaut’daki rolüyle ününü zirveye taşıdı.Deutsche Oper Berlin, Parma Teatro Regio, Arena di Verona, Viyana Devlet Operası, Bavyera Devlet Operası, Verona Teatro Filarmonico ve Teatro San Carlo gibi prestijli müzik merkezlerinin yanı sıra San Carlo ve Münih Opera festivallerinde de söyleyen Karahan, Devlet Opera ve Balesi genel müdürü olarak Türkiye’de operanın gelişmesine büyük katkıları olan bir sanatçı.

FESTİVALİN GELİRLERİ OTIZM VE BODRUM SAĞLIK VAKFINA

Doğuş Grubu’nun kurucu desteğiyle bu yıl 14’ncüsü gerçekleştirilen Bodrum Müzik Festivali, geçtiğimiz yıl Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin mirasını devraldı. Türkiye’de bugüne kadar açık havada kurulmuş ikinci en büyük sahneye sahip festivalde yaklaşık 600 kişi görev alıyor. Bodrum gibi kültürel açıdan büyük önem taşıyan bir yarımadayı, sanat rotasının önemli bir merkezi haline getirmeyi amaçlayan festival, bu yıl 4-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 14. Bodrum Müzik Festivali’nin biletleri www.mobilet.com ve mobilet iOS uygulaması üzerinden alınabiliyor. Tüm bilet gelirleri Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanan festivalde bu sene Gülsin Onay’ın vereceği konserin bilet gelirleri de Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne aktarılacak.

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.