Pavlos Samios & Hatıralar

Türkiye’deki ilk sergisini açıyor

Pavlos Samios & Hatıralar

Haber ve Fotograflar : Çelik Çelikyaman

Pavlos Samios Türkiye’deki ilk sergisini açıyor

Yunan Sanatçı Pavlos Samios‘un Hatıralar (Memories) adını taşıyan kişisel resim sergisi Art Point Galeri ve Müzayede‘de sanatseverlerle buluşuyor

Yunanistan’ın önde gelen ressamlarından Pavlos Samios‘un Türkiye’deki ilk sergisi 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Nişantaşı Art Point Galeri ve Müzayede‘de açılıyor. Sergi, 21 Mayıs 2018 tarihine kadar açık kalacak. Ayakkabıcı olan babasının atölyesinde vakit geçirirken resmi keşfeden Samios, sanat eğitimini Atina Güzel Sanatlar Okulu’nda tamamladı ve halen aynı okulda profesör olarak görev yapıyor. Sanat hayatının bir bölümünü Fransa’da geçiren Samios, ardından Yunanistan’a dönerek çalışmalarına devam etti. Samios’un baba tarafı ise İzmirli.

11. kişisel sergisi

Resimlerinde yoğun semboller kullanarak metafiziksel bir vizyon sunan Samios, dönemin karakterine uygun olarak fresk ve tempera kullanarak da eserler üretiyor. Samios’un çok sayıda eseri, özel koleksiyonların yanısıra, Makedonya Çağdaş Sanat Müzesi, Yunanistan Ulusal Galerisi ve Andros Çağdaş Sanat Müzesi gibi kurumlarda bulunuyor. Şimdiye kadar 10 kişisel sergi açan, 16 da grup sergisine katılan Samios daha önce Beyrut, Paris, New Yok ve Boston’da sanatseverlerle buluşmuştu.

Sergi tarihi : 5 – 21 Mayıs 2018

Ziyaret saatleri : Pazar hariç her gün, saat 10.00 – 19.00 arası

Sergi , Sanatseverler tarafından herhangi bir ücret ödemeden gezilebilecek.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.