Hasankeyf’te Güzel Şeyler Oluyor

Hasankeyf’te Slow Food ve Cittaslow Eğitimi

Hasankeyf’te Güzel Şeyler Oluyor

Haber : Kemal Gönüleri

Cittaslow kriterlerini tamamlama sürecinde olan Hasankeyf için, Hasankeyf Kaymakamlığı ve akademik destekçisi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun yaptığı çalıştay ve bilgilendirici seminerlere bir yenisi daha eklendi.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Kurumsal İletişim Birimi Yöneticisi Emrah ANABAL  yaptığı yazılı açıklamada “Batman’ın 10 bin yıllık tarihi ilçesi, 2015 yılında Cittaslow olma sürecini başlatmış bulunan Hasankeyf’te 200 Hasankeyfli Slow Food ve Cittaslow konusunda bilgilendirildi. Hasankeyf Kaymakamlığı ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulunun ortaklaşa yürüttüğü projeyle ülkemizin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine katkılarını sizinle paylaşmak isterim “ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü ;

“Cittaslow kriterlerini tamamlama sürecinde olan Hasankeyf için, Hasankeyf Kaymakamlığı ve akademik destekçisi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun yaptığı çalıştay ve bilgilendirici seminerlere bir yenisi daha eklendi.

Slow Food ve Cittaslow konularında eğitim ve sertifikasyon, Hasankeyf tarımsal ve geleneksel ürünlerinin gastronomik değer olarak araştırılması ve ortaya çıkarılması, Hasankeyf Yeryüzü Pazarı’nın kurulması, Hasankeyf Yerel Gıda Rehberi’nin hazırlanması gibi konularda sırasıyla eğitimler verecek olan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Hasankeyf’e akademik destek olmaya devam ediyor.

Batman’ın 10 bin yıllık tarihi ilçesi, 2015 yılında Cittaslow olma sürecini başlatmış bulunan Hasankeyf’te Cittaslow süreci boyunca çeşitli alanlardaki projelerin gerçekleşmesi amacıyla Hasankeyf Kaymakamlığı ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu arasında imzalanan İş birliği Protokolü gereğince 200 Hasankeyfli Slow Food ve Cittaslow konusunda bilgilendirildi.

Slow Food ve Cittaslow felsefesine dayalı olan Yavaş İşletmecilik konusunda 50 Hasankeyfli esnafa Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven tarafından bilgilendirici eğitimler verilerek eğitim sonunda sertifikaları dağıtıldı.”

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.