İDSO’nun Sezon Sonu Konseri “YAZA MERHABA”

İDSO’nun Sezon Sonu Konseri

“YAZA MERHABA”

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 25 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı muhteşem bir konserle 2018-2019 sezonunun kapanışını yapacak

İDSO, 2018 – 2019 Sezonuna Muhteşem bir Konserle veda ediyor

Şef Alexander Rahbani

İDSO DenizBank Konserleri 2018-2019 sezonunun son konseri, 25 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı “Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, “Yaza Merhaba Konseri”nde dünyaca ünlü şef Alexander Rahbari yönetiminde solist Burak Bilgili (Bas Bariton) ve solist Karen Gardeazabal’a (Soprano) eşlik edecek.

Karen Gardeazabal (Soprano)

Konserde, Leo Delibes’in ” Coppelia Vals“ ve “Lakme – Delibes “Ou va la jeune Hindoue? ” eserleriyle Georges Bizet’in “ Carmen Escamillio Aria “Votre toast”, Gioachino Rossini’nin “Il Turco In Italia – “Bella in İtalia” Fiorella & Selim Düet” , Gaetano Donizetti’nin “L’Elisir D’Amore – “Quanto Amore” Adina & Dulcamara Düet”, Camille Saint-Saens’in “The Bacchanale” ve Maurice Ravel’in “ Bolero” adlı eserleri icra edilecek.

Burak Bilgili (Bas Bariton)

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “Bu hafta başarılı bir sezonun kapanış konserini gerçekleştireceğiz. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda edeceğimiz bu son konserimizin unutulmaz olacağına inanıyoruz. 2019-2020 sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezonu bekleyeceğiz . 2019 Sonbaharında İDSO dostlarımıza çok sevecekleri özel programlar hazırlıyoruz. Ama önce 25 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Lütfi Kırdar’da buluşalım” diyor.

PROGRAM : 

  • Leo Delibes ” Coppelia Vals“
  • Leo Delibes “ Lakme – Delibes “Ou va la jeune Hindoue? ”
  • Georges Bizet “ Carmen Escamillio Aria “Votre toast”
  • Gioachino Rossini “ Il Turco In Italia -“Bella in İtalia” Fiorella & Selim Düet”
  • Gaetano Donizetti “L’Elisir D’Amore – “Quanto Amore” Adina & Dulcamara Düet”
  • Camille Saint-Saens “ The Bacchanale”
  • Maurice Ravel “ Bolero”

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.