İDSO’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Konser

İDSO’dan 8 Mart 

Dünya Kadınlar Günü için Konser

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri Dünya Kadınlar Günü Konseriyle Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde… Konserin Orkestra Şefi Patrick Gallois…
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 08 Mart Cuma akşamı Dünya Kadınlar Günü Konseri’nde Flüt Sanatçısı Patrick Gallois ,Viyolonsel Sanatçısı Jamal Aliyev ve Ressam Tiina Osara’ya eşlik edecek.

 

Orkestra Şefi ve Flüt Sanatçısı Patrick Gallois

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 08 Mart 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de “Dünya Kadınlar Günü Konseri’nde Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde Orkestra Şefi Patrick Gallois yönetiminde solist Patrick Gallois ( Flüt ) Solist Jamal Aliyev ( Viyolonsel ) ve solist Tiina Osara’ya ( Ressam ) eşlik edecek.

Jamal Aliyev-Viyolonsel

Konserin ikinci yarısında Tiina Osara ; Brahms’ın Senfonisi eşliğinde izleyiciler için canlı olarak resim çizecek.

Ressam Tiina Osara

Konserde; Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Flüt ve Orkestra için Rondo Re Majör, K.184” ve“Flüt ve Orkestra için Andante Do Majör, K.315” eserleriyle Niccolo Paganini’nin “ Rossini Teması Üzerine Varyasyonlar”, David Popper’in “ Polonaise” ve Johannes Brahms”ın “ Senfoni No.2 Re Majör, Op.73” adlı eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde gerçekleştireceğimiz bu anlamlı konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çok özel bir gün. Konserimizi tüm kadınlarımıza armağan ediyoruz. Dünyadaki, ülkemizdeki ve üyelerimiz arasındaki tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diyor.

PROGRAM :

  • Wolfgang Amadeus Mozart “ Flüt ve Orkestra için Rondo Re Majör, K.184”
  • Wolfgang Amadeus Mozart “Flüt ve Orkestra için Andante Do Majör, K.315”
  • Niccolo Paganini “ Rossini Teması Üzerine Varyasyonlar”
  • David Popper “ Polonaise”
  • Johannes Brahms “ Senfoni No.2 Re Majör, Op.73”

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.