7 Ağustos 2018 Festivalde Bugün

7 Ağustos 2018 Salı

Festivalde Bugün

Haber: Erol Ünal

  • Ludwıg Orkestrası’ndan “AY Işığında Binbir Gece Masalları”

14. Bodrum Müzik Festivali Ludwig Orkestrası & Ariel Zuckermann &  Konseri “Ay Işığında Binbir Gece Masalları” ile 7 Ağustos Salı günü saat : 21.00’de D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesinde devam ediyor.

14. Bodrum Müzik Festivali Müzikal hassasiyetin doruğundaki sanatçıların vereceği, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir konsere ev sahipliği yapıyor. Çarpıcı, ustalıklı ve titiz yorumlarıyla dinleyicilerini büyüleyen Amsterdam merkezli müzik kolektifi Hollanda’nın dünyaca ünlü orkestralarında görev alan uzman sanatçılardan oluşuyor.

Alina Pogostkina

Barbara Hannigan ile kaydettikleri ilk CD’leri Crazy Girl Crazy ile Grammy’nin sahibi olan Ludwig Orkestrası, bu konserde Ariel Zuckermann (Şef) yönetiminde keman virtüözü Alina Pogostkina (keman)’ya eşlik edecek. Vladimir Ashkenazy, Gustavo Dudamel ve Paavo Järvi gibi dünya çapında önemli şeflerle çalışan, prestijli 9. Sibelius Yarışması’ndaki birinciliğiyle aranan bir isim haline gelen Pogostkina; Mendelssohn’un ince ve zarif melodik buluşlarla parlayan Opus 64 Keman Konçertosu’yla bu Bodrum gecesini ustalıklı renklere boyayacak.

Alina Pogostkina

Başarılı şef Zuckermann yönetimindeki Ludwig Orkestrası ise Mendelssohn’un Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Rimski-Korsakov’un Şehrazad’ıyla izleyicilere rüya gibi bir konser vaat ediyor.

Konserde Felix Mendelssohn Bir Yaz Gecesi Rüyası Op. 21’den Scherzo ve Noktürn, Felix Mendelssohn Keman Konçertosu Mi minör, Op. 64 ve Nikolay Rimsky-Korsakov Şehrazad Op. 35 seslendirilecek.

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.