27 Nisan 2018 Cuma İDSO Fulya Sanat’ta

27 Nisan 2018 Cuma İDSO Fulya Sanat’ta

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Konserleri’nde Nisan Ayının son konseri Fulya Sanat Merkezi’nde… Konserin Orkestra Şefi Kalle Kuusava…
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 27 Nisan Cuma Akşamı Keman Sanatçısı Bahar Biricik’e eşlik edecek
Şefi Kalle Kuusava

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO,  27 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde Orkestra Şefi Kalle Kuusava yönetiminde solist Bahar Biricik’e ( Keman ) eşlik edecek.

Bahar Biricik (Keman)

Konserde; Sergei Prokofiev’in “ Sol Minör Keman Konçertosu, No.2” ve Antonin Dvorak’ın “Senfoni No. 7” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü& Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ Fulya Sanat Merkezi’nde 27 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

PROGRAM

  • Sergei Prokofiev “ Sol Minör Keman Konçertosu, No.2” ( * )
  • Antonin Dvorak “Senfoni No. 7” ( ** )

( * ) İlk seslendirilişini 1 Aralık 1935’te Madrid’de Madrid Senfoni Orkestrası’nın yaptığı bu sol minör keman konçertosu Sergei Prokofiev tarafından 1935 yılında yazılmıştır. Bu konçerto, bestecinin önceki cesur bestelerine kıyasla daha geleneksel bir yapıdadır.

( ** ) İlk olarak 22 Nisan 1885 günü Londra’da, bestecinin yönetiminde seslendirilen bu eser, aynı tonda yazılmış olan Dördüncü Senfoni’den, çoğu kez, “re minör büyük senfoni” diye ayırt edilir. Dokuzuncu Senfoni (Yeni Dünya’dan) ölçüsünde tanınmış olmasa da, Dvorak’ın senfonileri içinde en olgun, anlam derinliği en tamam olanlardan biri sayılır.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.