15Mart2019Cuma İDSO’dan Çok Anlamlı İki Konser

15 Mart 2019 Cuma

İDSO’dan Çok Anlamlı İki Konser

Haber  : Kemal Gönüleri

  • Çanakkale Şehitlerimizi Saygı ve Minnetle Anıyoruz !
  • Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri 15 Mart 2019 Cuma Akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda…
  • İDSO Denizbank Konserinde Çanakkale Şehitleri anılacak. Bu anlamlı konserde Shostakovich, Hasan Uçarsu, Rossını ve Verdi Eserleri icra edilecek.
  • Konser 16 Mart 2019 Cumartesi akşamı da İzmit’te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde tekrar edilecek.
Şef Massimiliano Caldi

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 15 Mart 2019 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünde aziz şehitlerimiz sevgi, saygı, minnet ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. Konser, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak. Şef Massimiliano Caldi yönetimindeki “Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri” nde solist Poyraz Baltacıgil (Viyolonsel) müzikseverlerle buluşacak.

Poyraz Baltacıgil (Viyolonsel)

16 Mart 2019 Cumartesi akşamı da İzmit’te Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “ Çanakkale Şehitlerini Anma ve İstiklal Marşının Kabulü Eğitim Konseri” gerçekleştirilecek. Şef Massimiliano Caldi yönetimindeki konserde solist Poyraz Baltacıgil (Viyolonsel) müzikseverlerle buluşacak.

Konserde; Dmitri Shostakovich’in “ Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”, Hasan Uçarsu’nun “ Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”, Gioachino Rossini’nin “ Guillaume Tell Uvertürü” ve Giuseppe Verdi’nin “ Vespri Siciliani Uvertürü” adlı eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “15 Mart Cuma ve 16 Mart Cumartesi akşamı “Çanakkale Şehitlerimiz Anısına gerçekleştireceğimiz konserimizde sevgi, saygı ,minnet ve özlemle şehitlerimizi anacağız. Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutlayacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor.

PROGRAM :

15 Mart 2019 Cuma – Cemal Reşit Rey ( CRR ) Konser Salonu – Saat: 20.00

16 Mart 2019 Cumartesi – İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi – Saat: 20.00

  • Dmitri Shostakovich “ Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”

— ARA—

  • Hasan Uçarsu “ Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”
  • Gioachino Rossini “ Guillaume Tell Uvertürü”
  • Giuseppe Verdi “ Vespri Sicilian Uvertürü”

*****

 

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.