11TemmuzÇarşamba Festivalde Bugün

11 Temmuz 2018 Çarşamba

Caz Festivalinde Bugün

Haber : Kemal Gönüleri

Beşiktaş / İ S T A N B U L

Julian Lage Trio

Julian Lage: Gitar, Jorge Roeder: Bas, Eric Doob: Davul

1997’de, sekiz yaşındayken keşfedilen Julian Lage’ın dehası o dönemde Jules at Eight adlı, Oscar’a da aday gösterilen bir belgeselin konusu olacak kadar ilgi çekiciydi. Ertesi yıl Carlos Santana’nın sahnesine konuk oldu, 13 yaşında ise Grammy Ödülleri gecesinde sahne aldı.
Başarısı çocukluk dönemiyle sınırlı kalmayıp artarak devam eden cazın genç virtüözü Julian Lage bugün 30 yaşında ve şimdiden başarı tahtasına, Gary Burton, Jim Hall, David Grisman, Béla Fleck ve Charles Lloyd gibi dev isimlerle yaptığı işbirliklerini ve grup liderliğini yaptığı üç albümü yazmış durumda. Gelecek projelerini merakla beklediğimiz Julian Lage, kusursuz tekniğini bu festival akşamında İstanbullu izleyiciyle paylaşacak.”

Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi,-Saat:19.00

Adres : Zorlu Center Beşiktaş

Biletix – Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 78.50 TL

2. Kategori – 50.00 TL

*****

The Fred Hersch Trio

Fred Hersch: Piyano, John Hebert: Bas, Eric McPherson: Davul

“21. yüzyılın en keşifçi caz sanatçılarından Fred Hersch, otuz yılı aşkın bir zamandır, nefes kesici solo resitalleri, ikili veya üçlü işbirlikleri ve 40’a yakın albümüyle övgülerin odağı olmaktan hiç vazgeçmedi. Birlikte çalıştığı onlarca müzisyenin arasında Joe Henderson, Art Farmer, Charlie Haden, Stan Getz ve Bill Frisell’in adlarını saymak dahi onun başarısını özetlemeye yetmiyor.
Jason Moran’ın, “Lebron James basketbol sahnesinde neyse Fred de piyano başında odur” diyerek tarif ettiği, festivalin unutulmaz gecelerinden biri için izleyicinin karşısına çıkacak Fred Hersch’in sınır tanımayan müziğine tanıklık etmekten büyük haz duyacaksınız.”

Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi,-Saat:21.30

Adres : Zorlu Center Beşiktaş

Biletix – Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 78.50 TL

2. Kategori – 50.00 TL

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.