Tech Drone League 1.Etap Başlıyor

Tech Drone League 1.Etap Yarışı başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • 4 etaptan oluşan TDL drone yarışları liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran’da Forum İstanbul’da start alıyor.
  • Tech Drone League 1.Etap Yarışı’nda 200.000 İzleyici ile Forum İstanbul’da Dünya Rekoru Kırılması bekleniyor.

2016 yılında kurulan Tech Drone League ve TDL Drone Sporları Kulübü’nün Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ile organize ettiği 4 etaptan oluşan TDL drone yarışları liginin 1. Etap yarışı 16-17 Haziran’da Forum İstanbul’da start alıyor.

Geleceğin Mesleği Drone Pilotluğu

TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecektir. Drone dünyada 300’e yakın iş kolunda kullanılmakta. Ambulans, yangın söndürme, boru hatları kontrolleri, arama-kurtarma, köprü yapımı, emlak vb. Bununla birlikte ülkemizde de 10-15 iş kolunda yerini almış bulunuyor.Tech Drone League, gelecekte ihtiyacımız olacak olan kodlama, yazılım, robotik gibi meslekler arasında üst sıralarda yer alan drone pilotluğunu da ülkemizde organize, disiplinli yarışlarla spor alanında ülkemizde yaygınlaşmasını hedefliyor.

Ayrıca, Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü’nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimlerine de başlamıştır.

2019 sezonunda pilotların TDL droneları ile uçabilmesi için ise üretimlerin ve senkron drone uçuş şovlarının üretimleri için Nish Partnerimiz Nişantaşı Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır.

Babalar Günü ve Bayram’da İnteraktif Etlinlik

Babalar Günü ve Bayram’da Renkli ve Hızlı 2 Gün, Drone Yarışı ve 16 Farklı Teknolojik,İnteraktif Etlinlik Bir Arada

Türkiye’nin en büyük Alışveriş Merkezi “FORUM İstanbul” Tech Drone League 1. Etap Yarışına Ana Sponsorluğu İle “DRONE Sporuna’’ destek Oluyor

Kurulduğundan bu yana ilklere imza atan TDL, 2018 in birinci etap yarışında drone pilotlarını ilk kez 200.000 kişilik izleyicinin karşısına çıkarıyor. 2 gün sürecek olan yarışlara ek olarak Tech Drone League, tüm izleyiciler için zengin, interaktif, teknolojik içerikler de hazırladı. Maker standları, giyilebilir VR deneyimi, drone deneyimleme alanları, kişisel taşıma araçları, RC araçlar, DJ ler, dans gösterileri, sahne şovları, e spor turnuvaları, drone simülatörleri ve pek çok sürpriz 16-17 Haziran’da katılımcıları bekliyor.

TDL 1. Etap Ana Sponsoru Forum İstanbul yarışmada 1’ye 1000 ₺ , 2. ‘ye 750 ₺ , 3.’ye 500 ₺ ‘lik hediye çeki verilecektir. Sürpriz ödüllerle birlikte TDL E- Spor turnuvaları da Twitch üzerinden 2 gün boyunca canlı yayınlanacak.

Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2017’den sonra bir kez daha Tech Drone League yarışları için ülkemize konuk oluyor.

Jedeye, aynı zamanda Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden. Eğlenceli bir karaktere sahip olan Jedeye’ın yarış pisti ve sahnedeki sürprizlerine hazır olunmalı.Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2017’den sonra bir kez daha Tech Drone League yarışları için ülkemize konuk oluyor. Jedeye, aynı zamanda Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden. Eğlenceli bir karaktere sahip olan Jedeye’ın yarış pisti ve sahnedeki sürprizlerine hazır olunmalı.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.