Süheyla Altmışdört’e Saygı Gecesi CRR’de

Hocaların Hocası Süheyla Altmışdört’e

Saygı Gecesi

Haber : Kemal Gönüleri

  • “Süheyla Altmışdört’e Saygı Gecesi” etkinliğine katılım ücretsiz olup, tüm müzikseverler davetlidir.
  • Saat 19.00 Altmışdört’e ait fotoğraflar, defterler, belgeler ve bizzat kendisinin diktiği sahne elbiselerinden oluşan 150 parça yer aldığı serginin açılışı yapılacak.
  • Saat:20.00’de Mehmet Güntekin, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Murat Bardakçı, İncilâ Bertuğ, Ender Ergün, Prof. Dr. Aksel Şengönül ve Abdi Coşkun’un katıldığı panel de Süheylâ Altmışdört’ün müzik hayatı konuşulacak.
  • Mustafa Karadiş’in yönettiği Süheylâ Altmışdört ile ilgili belgesel gösterimi gerçekleşecek.
  • Adnan Mungan, Ahmet Özhan, Özlem Abacı, Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Münip Utandı ve Serap Mutlu Akbulut’un solo olarak sahne alacağı konser; şef Elif Ahıs yönetimindeki Üniversite Korosu’un seslendireceği eserlerle son bulacak.
Süheylâ Altmışdört

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, İstanbul Musikisi’nin tarihine yetiştirdiği öğrencilerle geçen ve “hocaların hocası” diye anılan Türk Musikisi öğretmeni; Türk Musikisi eğitim tarihinde özel bir yeri olan Üniversite Korosu’nun efsanevi şefi Süheyla Altmışdört’e saygı gecesi düzenliyor. İpek Boran’ın proje koordinatörlüğünde konser, panel ve sergiden oluşan program, 6 Nisan Cumartesi akşamı İBB Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

“Süheyla Altmışdört’e Saygı Gecesi” başlıklı program, saat 19.00’da sergi açılışıyla başlayacak. Sergide, Altmışdört’e ait fotoğraflar, defterler, belgeler ve bizzat kendisinin diktiği sahne elbiselerinden oluşan 150 parça yer alacak.

Program, saat 20.00’de başlayacak panelle devam edecek. Panelde; Mehmet Güntekin, Prof. Dr. Sadettin Ökten, Murat Bardakçı, İncilâ Bertuğ, Ender Ergün, Prof. Dr. Aksel Şengönül ve Abdi Coşkun; Süheylâ Altmışdört’ün müzik dünyamızdaki yerini ve önemini ortaya koyan konuşmalarıyla yer alacak. Bu bölümde ayrıca Mustafa Karadiş’in yönettiği belgesel gösterimi gerçekleşecek.

Konuşmaların ardından, Altmışdört’ün 50 yılını verdiği Üniversite Korosu ile konservatuvardan yetiştirdiği öğrencilerinin katılımıyla koro ve solo performanslardan oluşan konser gerçekleşecek. Adnan Mungan, Ahmet Özhan, Özlem Abacı, Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Münip Utandı ve Serap Mutlu Akbulut’un solo olarak sahne alacağı konser; şef Elif Ahıs yönetimindeki Üniversite Korosu’un seslendireceği eserlerle son bulacak.

Süheyla Altmışdört’e Saygı Gecesi” etkinliğine katılım ücretsiz olup, tüm müzikseverler davetlidir.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.