Serpil Başaran’ın “b’AKIŞ” Sergisi Galeri İDİL’de

Serpil Başaran’ın “b’AKIŞ” Sergisi

Galeri İDİL’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • 7 Ocak 2019 Pazartesi günü açılan Serpil Başaran’ın “b’AKIŞ” isimli sergisi Nişantaşı Galeri İdil’de 19 Ocak cumartesi günü akşamına kadar gezilebilecek.

Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle figüratif çalışmalar yapan bu konudaki ünü ile bilinen ressam Serpil Başaran, Nişantaşı Galeri İdil’de 3’ncü kişisel sergisini açtı. Sanatçı “b’AKIŞ” adını verdiği sergisinde, 52 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Serpil Başaran eserlerini; “Bu sergimdeki portrelerin bazılarının bakışları, adeta izleyenlere bakıyor gibi oldu. İnsanı gülümseyen portreler, balerinler ve günlük hayata dair yaşamdan birçok kesiti fırçasından tuvale yansıttım” diye anlattı.

Temel sanat eğitimini ilk eğitimini Topkapı Sarayı’nda Tezhip ve Minyatür sanatları ile alan Serpil Başaran resme olan tutkusundan dolayı bir süre sonra Hayrettin Sönmez Atölyesinde yağlı boya çalışmalarına başladı. 18 yıldır yağlı boya resim yapan ve ünlü gastronomi uzmanı şef Vedat Başaran evli ve 2 kız çocuk annesi olan sanatçı, kişisel sergilerin yanı sıra 10’dan fazla karma ve grup sergilerine de katıldı.

Serpil Başaran’ın 7 Ocak 2019 Pazartesi günü açılan ve cemiyet hayatından ve sanat dünyasından kişilerin katıldığı sergisi 19 Ocak cumartesi günü akşamına kadar gezilebilecek.

Galeri İdil

Adres ; Valikonağı Caddesi No:45/47 A Nişantaşı/İstanbul

Tel: 0212 283 23 83

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.