Şehnaz Aykaç ‘ın Sergisi Sona Erdi

Şehnaz Aykaç ‘ın Sergisi Sona Erdi

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Şehnaz Aykaç’ın ‘Renklerde yolculuk’ isimli solo resim sergisi Galeri Bohem’de 3-13 Mart 2018 tarihleri arasında sergilendi.

3 Mart 2018 Cumartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile Beyoğlu Tünel’de faaliyet gösteren Galeri Bohem‘de açılışı yapılan , Ressam Şehnaz Aykaç‘ın ‘Renklerde Yolculuk’ isimli kişisel sergisi , bugün 13 Mart 2018 Salı akşamı sona eriyor.

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği Şehnaz Aykaç’ın ‘Renklerde yolculuk’ isimli resim sergisi , Sanatçının 30 ncu Kişisel sergisi oldu.

ŞEHNAZ AYKAÇ

İstanbul doğumlu olan sanatçı,1990 yılında ressam Nihal Atamer ile özgün resim ve yağlıboya çalışmalarına başladı. Aynı dönemde kendi açtığı atölyede Prof.Basri Erdem ile resim çalışmalarına devam etti. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Prof.Dr Tayfun Erdoğmuşile desen ve yağlıboya çalışmaya başladı. Atilla Tos, Selahattin Yıldırım ve Mustafa Horasan ile özgün resim çalışmalarını pekiştirdi. Sanatçı, sanatsal çalışmalarında birçok değişik teknikle resim yapmayı hayat biçimi olarak benimsedi.

Sanat anlayışı, insan sevgisi ile her zaman doğru orantılı oldu. Resim sanatının içsel döngüsünde mavi ve kırmızının büyüsünde yol aldı. Kübist çalışmalarına başladı. Bu sergi, Aykaç’ın yurt içinde 30.Kişisel sergisi oldu. Sanatçı, Fransa, Yunanistan, Moskova, Bakü, Bulgaristan, Berlin başta olmak üzere Yurt dışında birçok karma sergilerde ve fuarlarda yer almıştır.

Bugüne kadar Down Sendromlular ve sokak çocuklarına destek olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesine eserleri ve katılımı ile destek vermiştir. Sanatçının eserleri, yerel ve uluslararası kataloglarda, müzelerde ve koleksiyonlarda yer almaktadır.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.