SAKÜDER 14’üncü Kuruluş Yılını Kutluyor

SAKÜDER 14’üncü Kuruluş Yılını Kutluyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • Türkiye’de 5 Belediye Başkanına verilecek Saküder 2019 Onur Ödülleri sahiplerini buluyor.
  • Saküder Kuruluşunun 14. Yılında 130 Sanatçının 490 Eserinin Yer Alacağı 8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2019 Sanat Ödülleri Ödül Töreni de gerçekleşecek.

Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği’nin SAKÜDER Kuruluşun 14. Yılında düzenlemiş olduğu 8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışı ve 2019 Plastik Sanatlar Sanat Ödülleri Ödül Töreni 07 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 18.30’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak.

SAKÜDER Dernek Başkanı Ali Eser yaptığı yazılı açıklamada :

“Sergi açılışı ve ödül törenimize T.C. 10. Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, T.B.M.M Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ATO Başkanı Gürsel Baran ve bürokrasiden üst düzey davetlilerin yanı sıra sivil toplum kuruluş başkanları, çeşitli belediye başkanları, sanatçılar ve sanatseverler özel davetlimizdir.

Saküder 2019 Onur Ödülleri

Saküder 2019 Onur Ödülleri; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ a, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç‘a,

Saküder 2019 Plastik Sanatlar Ödülleri

Saküder 2019 Plastik Sanatlar Ödülleri;  Ressam İbrahim Balaban’a, Prof. Dr. Nüzhet Kutluğ’a, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’a, Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’a, Ressam Emel Samioğlu’na, ve Ressam Nurgül Eren’e sergi açılışı öncesi düzenlenen ödül töreninde takdim edilecektir.

Sergide yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere 130 ressam sanatçının 490 eseri sergilenecektir. Sergide yer alan eserler Saküder Kültür Yayınları’ndan katalog kitap olarak yayınlandı. Kataloglar sergide yer alan ressam sanatçılara sergi açılışında 2’şer adet verilecek, aynı zamanda katalog kitaplar Türkiye geneli Milli Kütüphaneler, Üniversiteler ve okuma evlerine de kaynak kitap olarak gönderilecektir.” dedi

Serginin 07 Ocak – 15 Ocak 2019 tarihleri arasında Ankara’da sanatseverlerin beğenisine açık olacağını belirten Başkan Eser Etkinlik proğramını da :

1.Etkinlik Anıtkabir Ziyareti: 07 Ocak 2019 Saat 13.30’da Anıtkabir tören alanında buluşup, saat 14.00’de Atamızın Mozolesine Saküder çelengi konulacaktır.

2.Etkinlik Ödül Töreni ve Sergi Açılışı: 07 Ocak 2019 – Saat: 18.30

Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi; Kennedy Cad. No: 4, Kavaklıdere / Ankara

3.Etkinlik Sergimizin Gala Yemeği: 07 Ocak 2019 – Saat 21.00

Yer: Elma Restorant Karanfil Sk. No: 4/75 Zafir İş Merkezi Kızılay – Ankara” şeklinde olacağını açıkladı.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.