Gülseren Akdaş’ın Romanı “Mucize Gibi” hazır

Gülseren Akdaş’ın Romanı

“Mucize Gibi” hazır

Haber : Kemal Gönüleri

  • Yazar Gülseren Akdaş’ın yeni Çocuk Romanı “ Mucize Gibi” bir çocuğun gözünden aile kavramına farklı bir bakış açısı sunuyor.

Yazdığı, derlediği küçük hikayeler, romanlar ve şiirlerle çalışmalarını Samsun’da sürdüren Gülseren Akdaş son çocuk romanı “ Mucize Gibi” ile okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Bir çocuğun kendi bakış açısından izlenimleri ve hayal dünyasının yansımalarını bu romanda bulabiliyorsunuz…

Mucize Gibi’den Bir Bölüm

“Bir çocuk içinde bütün masum etiyle, saf ve temiz bir ruh taşır; birinin acısını ve kaygısını emmeye hazır küçük bir sünger gibidir. Bir çocuk, her olumsuz hareketi kendine çeken mıknatısa benzer. Başını okşaman, masum küçük gözlerine bakman, sana gülümsemesi için yeterlidir, o zaman tüm dünya onun olur… Bir çocuk evinin duvarlarından ve küçük güvercin odasının sınırlarından öte başka hiçbir şeyi görmemişse neyi bilebilir. Kendi kurduğu dünyadan başka. Annemin merdivenleri çıktığını duyduğumda zaten uyanmıştım. Gergin bir şekilde ayak seslerini dinledim. Şimdi bütün şirinliğiyle kapıyı açacaktı. Kapı açılacak ve annem yatağıma yaklaşıp beni öpecekti. “Günaydın, güzel kızım,” diyecekti. Bütün bunları düşünmek beni deli ediyordu.“Lütfen bırak beni artık,” diyerek doğruldum ve anneme yalvararak baktım. “Bugün okula gitmesem kıyamet kopmaz, değil mi anne?” Annem gülümseyerek sabahlığının kuşağıyla oynadı. Sonra arkasını dönüp tekrar aşağıya indi. Ben de çaresizce kalktım. Bu her sabah böyleydi. Annemle babamın kendileri de bir o kadar garipti işte.”

Gülseren Akdaş

GÜLSEREN AKDAŞ Kimdir?

1950 yılında Samsun ‘nun Bafra ilçesinde dünyaya gelen , Altı çocuklu Bir işçi ailesinin üçüncü çocuğudur.

İlk ve ortaokulu Bafra’da okudu. Samsun Kız İlköğretmen okulundan 1971 yılında mezun oldu.1972 yılında evlendi. Bir kız biri erkek iki çocuk annesi olan Akdaş’ın , evli olan kızından güzeller güzeli iki kız torunu vardır.

Eşinin mesleği dolayısıyla Elazığ, Gaziantep, Samsun, Terme, Bafra gibi il ve ilçelerde görev yaptı. Bafra Merkez İlköğretim okulu’nda öğretmenlik görevinden 1996 yılında emekli oldu.

Emekli olduktan sonra ÇOGEV Etüt merkezinde idareci Kurumahmutoğlu Kolejinde müdür yardımcısı, Samsun Ezgi dershanesi’nde matematik öğretmenliği yaptı.

2009-2010 öğretim yılında çalışma hayatını noktaladı. Kendini roman yazmağa odakladı.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.