Gece Gündüz İstanbul Fotoğraf Sergisi Açıldı

Gece Gündüz İstanbul Fotoğraf Sergisi Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

  • Timurtaş Onan Atölyesi Proje Grubu’nun Sergisi “Gece Gündüz İstanbul” 13 Şubat 2018 Salı günü İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde açıldı.
  • Sergi , 3 Mart tarihine kadar gezilebilecek.

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi Proje grubu fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan Gece Gündüz İstanbul adlı sergi 13 Şubat salı günü düzenlenen bir kokteyl ile İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde açıldı.

Bir yıl süren sokak fotoğrafçılığı projesi “Gece Gündüz Istanbul” ile son yıllarda sosyal, kültürel, doğal ve mimari anlamda pek çok değişim gösteren İstanbul’u her bir fotoğrafçı seçtiği konular ve özgün yaklaşımlarla fotoğrafladılar.

Sergide yer alan fotoğrafçılar :

Gülizar Aktaş, Emel Arısan Yöney, Reyhan Aygör İncekara, Nurhayat Baysal, Selda Bedestenlioğlu, T. Mete Çelebican, Selda Durkut , Gürkan Emecan, Pelin Genç, Kaan Gürsal, Çağrı İşbilir, Serra Kemmer, Tülin Şahin Safi, Özlem Uçarkuş ve Fevzi Yağcı.

Süreci proje katılımcıları adına Tülin Şahin Safi sergi hazırlıklarını ;

“Proje boyunca günün farklı saatlerinde, değişen hava koşullarında ve renkli sosyal ortamlarda çalıştık. Bir kentin zenginliği olan çeşitli kültürlerden insanlarla iletişim içinde olduk. Onların kimi zaman ironik, kimi zaman hüzünlü hikayeleri fotoğraflarımıza konu oldu. Sokak festivalleri, bit pazarları, kahvehaneler, kafeler, barlar ve sokağın ta kendisi çalışma alanımızdı. Her gün yaşam gailesiyle geçip gidenler, göçlerle gelenler, ekmeğinin peşinde olanlar, sokak müzisyenleri, gece insanları, evsizler, her şeyden habersiz günlük yaşamını sürdürenler; kısacası Istanbul’un tüm gizli kahramanları bu projenin birer parçası ve fotoğrafların ilham kaynağıydı. Biz proje katılımcıları için bu bir yıllık süre değişik deneyimlerle dolu, uyumlu ve keyifli bir süreçti.şeklinde anlatıyor.

Sergi , 3 Mart tarihine kadar , Salı’dan Cumartesi’ye hergün saat 11.30 – 19.00 arası İstanbul Fotoğraf Galerisi‘nde gezilebilecek.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu/İstanbul

Telefon 0212 237 36 52

istanbul-fotografgalerisi.com

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.