Canan Tan’a D&R’da yoğun ilgi

Canan Tan’a D&R’da yoğun ilgi

Haber : Kemal Gönüleri

Piraye, Yüreğim Seni Çok Sevdi ve En Son Yürekler Ölür kitaplarıyla Türkiye’de büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan Canan Tan, yeni kitabı ‘Sızı’nın D&R İstinyepark’ta gerçekleşen imza gününde okurlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı

Canan Tan‘ın ünlü bir astroloğun hayatını konu alan yeni kitabı “Sızı” kitapseverler ile buluştu. D&R kitap fuarı kapsamında gerçekleşen ilk imza gününde D&R İstinyePark‘ta sevenleriyle bir araya geldi.

Annesinin emzirmeyi bile reddettiği, teyzesi ile anneannesinin şefkatiyle büyüyen ünlü bir Astrolog olan aEfsu’nun hayatını anlatan ‘Sızı’da yazar Canan Tan dramatik bir hayatı kaleme alıyor.

Sevenlerinin saatler öncesinden uzun kuyruk oluşturduğu imza gününde Canan Tan tüm sevenleriyle tek tek sohbet edip, bol bol fotoğraf çektirdi.

Canan Tan Kimdir?

Canan Tan Ankara’da 1951 yılında hayata gözlerini açtı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni okudu. 1971 yılında mezun olarak evlenmeye karar verdi. Evlenerek uzun süre Diyarbakır’da yaşayan yazar, daha sonra İzmir’e yerleşti. 1979 yılında senaryo yarışmasında yazarın kitabı olan Oğlum birincilik ödülüne layık görüldü. Eser sonradan fotoroman olarak çekildi. 1997’de Rıfat Ilgaz Gülmece Öykü Yarışması’nda ‘İster Mor İster Mavi’ adlı eseri birincilik ile ödüllendirildi. 1996 yılında Aziz Nesin anısına düzenlenen mizah öyküsü yarışmasından sonra basılmaya layık görülerek kitaplaştırıldı. Ayrıca Canan Tan bu kitap ile Türkiye’de mizah öykü kitabı yazan ilk kadın yazar oldu. “Çikolata Kaplı Hüzünler” isimli yetişkinler için yazdığı ilk öykü kitabını da 2002 yılında yayımladı.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.