Ada’da Sıradışı Sergi ve Etkinlik

İstanbul’dan Büyükada’ ya..

Büyükada’da Sıradışı Sergi ve Etkinlik

Haber : Kemal Gönüleri

 

Yaz başlarken İstanbul’ un incisi Büyükada’da grup sergisinin yanı sıra sanat dolu bir hafta yaşanacak.

Organizatörlüğünü Ressam Nihal Güres‘in yaptığı Karma Sergi ve etkinlik 9 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 17.00’de düzenlenen bir Kokteyl ile Büyükada Kültür Derneği‘nde başlıyor.

Sergiye katılan Sanatçılar :

İsmet Arslan , Selin Asya Arslan, Dilek Doğu, Hasan Ozansoy, Özlem Seyhun , Derya Tatari ve Nihal Güres

Sergi 15 Haziran 2018 Cuma akşamına kadar Büyükada Kültür Derneği‘nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Etkinliğin Organizatörü Nihal Güres yaptığı yazılı açıklamada Sergi ve yapılacak etkinliklerin içeriğini ve proğramını açıkladı :

Buna göre ;

KONUK SANATCILAR; PEACE &ART&LOVE Posta sanatı projesi;

Ögretmenleri ; Derya Avcı, Elazığ İstiklal Ortaokulu Tatlı Öğrencileri;

Nisanur Çelık, Şevval Özdoğan, Ahmet Hakan Canpolat, Umut Iyel, Mustafa Atlı,Enes Parlak, Merve Doğan, Elif Efe,Haşim Ismail Doğan, Furkan Öner, Menekşe Yavuz, Yasemin Gül, Gül beyaz Yılmaz , Esmanur Özbek, Şule Karataş, Cenen Taşdelen, Berfin Bilen, Mehmet Can Yiğit, Fırat Macit, Eren Sertkaya, Tuğçe Özdoğan, Büsra Tokmak, Emircan Çiçek, Umut Çakirgöz, Zeynep Karakaya, Emine Özdoğan, Nurcin Örenç, Evşan Sümer, Barış Barut, Ilayda Urala, Irem Çelik, Rabia Demir, Emine Karakaya, Zelal Celayir, Meryem Ahmet, Murat Erkan, Demet Doğan, Ibrahim Atlı, Nisa Nur Demirel, Zehra Özdemir, Suna Akdağ, Busenur Apaydin ,Eyüp Aslan , Dr. Öğretim Üyesi Bayram Dede,

Semiha Berksoy, Tankut Bilge, Michico Kobayashi, Vahit Akan, Sinclair Scripa, Maya Lopez De Muro, Sabıne Reginiar, Ümmet Karaca, Ahmet Zaglul, Robin Chuter, Fernando Calhau, Gülsün Karadayı, Renata Di Palma, Dimitra Papandreu, Tiina Kainulainen, Andreas Kuntner, Giovanni & Renata Strada, Andre Rober, Lilian Pacheco, Petela Pavlidou, Etkin Çelikmutlu, Roberta Savolini, Martin Jimenez, Ryusuko Cohen , Moan Lisa, Jon Foster , Ayten Merkiı Özgökçen , Mahmut İzgören , Jale Zeynalova , Susannne Schumacher, Mikel Untzilla

Dame’ S Portrait Palace

Lars Schumacher, Sinan Güres, Ümmühan Yıldız, Meral Ağar, Şölen Kumru, Nebihe Göl, Serdar Güres, Esin Küçükatıl, Rana Sirkecioğlu, Emine Kahvecioğlu, Pervin Özen, Özden Başsavcı, Nermin Göktepe, Özlem Seyhun, Aylin Dönmez, Günseli Yetkin, Banu Devrim, Martina, Derya Avcı, Emine Alışık, Fikri Demirbaş, Nazan Akpınar, Oktay Kapdan ,Tugrul Çalış , İsmet Arslan, Muhip Süelturk, Ayten Merki Özgökçen, Meltem Aktaş, Mine Arasan.

KONUK KİTAP : MASUMİYET MÜZESİ – ORHAN PAMUK

 

İLGİLİ ETKİNLİKLER;

12 Haziran 2018 Salı – Saat:15.00-17.00

FAHRELNISSA ZEID PORTRE ATOLYESI

Zeid’in bir portresinden yola çıkarak hem onu analım , hem bilgilerimizi tazeleyelim, hem de değisik tekniklerle portreyi yeniden yapmayı deneyelim.

ZEID ile anısı olan varsa anlatabilir. İsteyen kendi malzemelerini getirebilir , ben boya , kağıt vs . getireceğim.

Espri kopyaları yaparken koli bandı, oje, vs her türlü malzeme kullanılabilir. Eski zarf, kağıt vs. ne varsa getirebilirsiniz.  Çocuklar ve büyükler katılabilir.

 

13 Haziran 2018 Çarşamba – Saat:15.00-17.00

SAPPHO, CEMAL SÜREYA VE ELMA Şiiri

Konuk Mahmut İzgören

Dalın en ucundan sarkan unutulmuş ELMA’yı anlatıyor.

Cemal Süreya’nın da muhteşem bir ELMA şiiri var.

Hem şiirleri okuyalım, hem de Antik çağ yemek kültürlerinden bahsedelim hem de şairleri analım, yadedelim.

14 Haziran 2018 Perşembe – Saat:15.00-17.00

Saat : 16.00 Hasan Ozansoy Canlı Performansı

Serginin Organizatörü Ressam Nihal Güres Elazığ’lı öğrencilerin sergilerine renk kattığını vurgulayarak ; “Elazığ İstiklal Ortaokulu Ogrencılerının Yolladığı Posta Sanatı örneklerini inceliyoruz. Çocuklar öğretmenleri Derya Avcı ile çalışırken her türlü malzemeyi severek kullanmışlar.Telefonla Elazığ’a bağlanacağız. Ögretmenimiz Derya Avcı bize eserler ve posta sanatı hakkında bilgi verecek. Çocuklar geleceğimiz. Arzu eden en sevdiği eserin sahibine bir posta sanati yapıp yollayabilir. Eserlerin hepsi birbirinden güzel o da ayrı..seçmek imkansız..” dedi.

15 Haziran 2018 Cuma – Saat:15.00-17.00

Can Baba Şiir Atölyesi

CAN Yücel“in şiirlerinden seçmeler, Can baba için yaptığım NOT DEFTERLERINI inceleyelim. Bakalım hangi şiirlerden ne anlamlar bulacağız ..”

Sanatseverleri Sergi için Büyükada’ya davet eden Nihal Güres “Tüm etkinlikler ücretsizdir. Çocuklar, çocuk ruhlular, büyüyemeyenler katılabilir. Küçük çocuklar ebeveyni ile katılabilir. Sanat paylaştıkca çoğalır.” dedi

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.