Altan Akpınar’dan “Antik Medeniyetler” Konferansı

Altan Akpınar’dan

“Antik Medeniyetler” Konferansı

Haber ve Fotobgraflar : Kemal Gönüleri

  • Av.Altan Akpınar’ın , Antik Medeniyetleri anlattığı 14’üncü Konferansını, çok sayıda davetli ilgi ile izledi.
  • Atlantis ve Mu Kıtası , Eski Sümer Medeniyeti, Eski Mısır Medeniyeti, Maya ve İnka Medeniyetleri , Urfa Göbekli Tepe Höyüğü konferansın konusu idi.

Ressam Ayla Akyol‘un Yönetiminde faaliyetini sürdüren Teşvikiye Akyol Sanat Merkezi’nde 7 Mart 2019 Perşembe günü açılışı yapılan “Antik Medeniyetler” Karma Sergisi kapsamında ; Araştırmacı yazar Av.Altan Akpınar 14’üncü Konferansını 14 Mart 2019  Perşembe günü gerçekleştirdi.

Araştırmacı-yazar Av. Altan Akpınar‘ın 14’üncü konferansının ağırlığını Antik medeniyetler ve Eski Astronot Teorisi oluştururken ; Atlantis ve Mu Medeniyetleri ve bu medeniyetlerin dünya üzerinden silinme sebepleri delilleri ile anlatıldı.

Atlantis ve Mu Kıtasının kısaca özellikleri ve diğer medeniyetlere etkilerini anlattıktan sonra ; yeryüzünde meydana gelen iki büyük felaket neticesi ile dünya sahnesinden silinmelerini bilimsel olarak izah edildi. Atlantis Uygarlığı’ndan kurtulanların Eski Mısır ve tapınak yazıtlarında yer alan hikayelerini ve Grek filozofu Plato’nun Timaeus ve Critias adlı eserinde bu konu hakkındaki anlatımları izleyicilerle paylaşıldı.

Eski Astronot teorisi ışığında dünya dışı varlıkların, Sümer, Eski Mısır Medeniyetleri ve Kuzey Sahra Bölgesi, Meksika ve Peru , Maya ve İnka Medeniyetleri ve Eski Japon kültürü üzerindeki etkileri ve bıraktıkları izler örneklerle ve video gösterimi eşliğinde , ayrıca Atlantis ve Mu‘nun diğer medeniyetler üzerindeki etkileri ve kolonileri anlatıldı.

Kuyruklu yıldızların dünya tarihi ve medeniyetler üzerindeki etkilerinin neler olduğu , Sibirya -Tunguska faciası , görseller eşliğinde anlatılırken davetliler ilgi ile dinledi.  Ayrıca Tevrat ve İncil’deki “yaradılış hikayeleri” , ’’tufan hikayesi’’ ve dünya dışı varlıkların insan medeniyetine müdahaleleri Eski Sümer ve Eski Mısır yazıtları ile karşılaştırılarak anlatıldı.

Bunlara ek olarak dünyanın yaradılışı, Evrim teorisi ve dünya dışı canlıların insanın evrimi üzerindeki etkileri anlatılırken dinleyiciler zaman zaman sorular sorarak meraklarını giderdiler.

Araştırmacı-Yazar Av.Altan Akpınar ; Türkiye’deki Göbeklitepe ve Likya medeniyetleri , Hitit medeniyeti ve bunların Atlantis ve Eski Mısır ile olan bağlantılarını görsellerle açıkladı.

Toplantıya katılan davetliler , üç saate yakın süren başarılı konferansından dolayı Araştırmacı-Yazar Av.Altan Akpınar‘ı tebrik ederek teşekkür ettiler.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.