Adana’lı Rekortmen Yüzücüler Buluştu

Adana’lı Rekortmen Yüzücüler Buluştu

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Adana’nın Rekortmen Yüzücülerinden bir grup yıllar sonra İstanbul Halkalı DUMANTİ‘de düzenlenen bir yemekte bir araya geldiler.

Buluşmanın sponsorluğunu ve Organizatörlüğünü üstlenen Dr. Emin MİNDAN‘ın girişimi ve Gürhan Bencan‘ın katkıları ile yapılan toplantı İstanbul Halkalı Güneşevler 2 Sitesinde Hamiyet Malkoç yönetiminde faaliyetini sürdüren DUMANTİ‘de gerçekleştirildi.

Buluşmanın sponsoru ve Organizatörü Dr. Emin MİNDAN İstiklal Marşının okunmasından ve Hayatlarını kaybetmiş Adana’lı Rekortmen Yüzücüler için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmada ;

“Dedem Salih Yasevi ve 27 nci göbekten Hoca Ahmet Yasevi’nin torunuyum. Yasevi Hazretleri Peygamberimiz Hz. Muhammed AS soyundan gelen bir ışıktır. Yaklaşık 250.000 Kıpçak Türk’üne Kuran-ı Kerimi ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in sünnetlerini Türkçe dörtlüklerle anlattı. 25 Şubat 2018 tarihinde bütün Türkistan’lılara kucak açan güzel Adana’mızın şampiyon ve rekortmen Yüzücüleri ile Binlerce yıldan beri Atalarımızın sofrasında olan yemekleri paylaştığım için çok mutluyum.. Bu buluşmanın yapılmasında, başta Gürhan Bencan olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yıllar sonra İstanbul Halkalı DUMANTİ‘de büyük buluşmada bir araya gelen isimler :

Başta, Türkiye Yüzme Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan olmak üzere Dr. Emin MİNDAN , Gürhan Bencan , Ahmet Özuzun, Faruk Morkal, Aydın Çömelek, Aytekin Tülay, Mehmet Dilmaç, Türk Sinemasının değerli Jönlerinden Cemil Şahbaz, Nilüfer Sanvar, Hüseyin Rahmi Şenöz, Ali Rıza Öngören, Adana Sporuna pekçok sporcu kazandıran Rahmetli Ökkeş Koşkun‘nun kızı Gülşen Koşkun, Hakkı Ecesoy, Ahmet Gökbuket ve Fahri Yılmaz oldu.

Büyük buluşmada hatıralar yad edildi, özlemler giderildi.Bilhassa Kulüpler arası puanlı yarışta Faruk Morkal Demirspor‘a puan kazandırmak için ilk defa yüzdüğü 1500 metrede nasıl dayak yiye yiye (!) birinci olduğunu anlatırken kahkahalar salonu çınlattı.

Halkalı Güneşevler 2 Sitesinde Hamiyet Malkoç yönetiminde faaliyetini sürdüren DUMANTİ ; Rekortmen yüzücüler için özenle hazırladığı özel menü ile verdiği olağanüstü bir hizmet dikkat çekti. Dünya Mantılarından oluşan menü çok beğenildi.

Sararmış fotograflar ve gazetelerin dikkatle incelendiği büyük buluşmada hatıralar birbiri arkasına anlatıldı.

Buluşmanın sponsoru ve Organizatörü Dr. Emin MİNDAN Rekortmen Yüzücülere günün hatırasına binaen birer MADALYA ve OSKAR Heykelciği takdim etti.

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.